Шановні Колеги, повідомляємо про наступне:

6 лютого 2017 р. відбулось засідання президії КЛР, під час якого були узагальнені пропозиції до проекту резолюції «Роль педіатричної служби в системі надання первинної медико-санітарної допомоги на засадах «загальна практика-сімейна медицина», які були розіслані членам КЛР та учасникам круглого столу на обговорення під час січня.

Домовленості щодо місця педіатричної служби в ПМСД, на жаль, досягнути не вдалось, так як сімейні лікарі не погоджуються щодо залишення педіатрів на первинній ланці, а педіатри заперечують їх виключення з первинки хоча б в наданні пмсд дітям до 7 років.

Тому члени президії КЛР одноголосно прийняли рішення:
1)     продовжити перехідний період повного впровадження засад сімейної медицини до 2025 року та внести відповідні зміни до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», звернувшись відповідним листом до ВРУ та МОЗ;


2)     вважати найбільш прийнятним та відповідаючим потребам пацієнта територіальний принцип закріплення населення за суб’єктами надання ПМСД;

3)     наполягти на тому, що організація первинної медико-санітарної та вторинної амбулаторної допомоги має свої особливості для жителів великих міст, з населенням більше мільйона, і повинна регулюватись окремими нормативно-правовими актами.


Така позиція обумовлена тим, що повний перехід на засади сімейної медицини потребує якісної підготовки сімейних лікарів та перепідготовки лікарів-педіатрів, що з досвіду Києва, як пілотного регіону, є неможливо впровадити на гідному рівні до 2020 року.

Крім того, Члени президії КЛР обговорили проект постанови «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів міста Києва».

Одноголосно вирішили, що затвердження єдиного госпітального округу в Києві є не доцільно і такий проект має пройти фахову експертизу і обґрунтування, підтримку в чому КЛР разом із Українським медичним клубом готові надати органам влади.

Вирішили: винести на обговорення питання створення госпітального округу в м. Києві та доручити Відповідальному секретарю КЛР, І. Сороці, провести дискусію на тему оптимальної моделі функціонування охорони здоров’я в м. Києві в рамках Українського медичного клубу.

10 лютого 2017 р. члени президії КЛР взяли участь у Панельній дискусії “РЕФОРМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я: ВИКЛИКИ, ПРОГАЛИНИ, ЗДОБУТКИ?!», під час якої лікарська спільнота обговорила такі теми:

  1. Концепція реформування системи фінансування охорони здоров’я
  2. Реформа первинної ланки
  3. Реформа вторинної ланки, госпітальні округи
  4. Медична освіта та наука, громадське здоров’я

Після плідної та гострої дискусії (її можна переглянути на каналі ВУЛТ у youtube 

https://www.youtube.com/channel/UCABD3nY-jWQsvymFUkPXsPg)

було прийнято рішення оприлюднити Звернення лікарської спільноти України до Українського народу, яке наразі доопрацьовується редакційною колегією з представників правління ВУЛТ, НЛРУ, НМАПО ім. П. Л. Шупика. До складу ред.колегії уввійшов Відповідальний секретар КЛР, Іван Сорока.

Виступ Голови КЛР, Д. Карабаєва – https://www.youtube.com/watch?v=r38fJ7aAMT4

Виступ Відповідального секретаря КЛР, І. Сороки –  https://www.youtube.com/watch?v=sd_BMcZf7tg

*Остаточний текст Звернення буде опублікований на сайті ВУЛТ, щоб представники громадських організацій, і окремі лікарі змогли долучитись до списку підписантів.

Переглянути запис панельної дискусії з хронологічним порядком виступів можна за посиланням

https://www.youtube.com/channel/UCABD3nY-jWQsvymFUkPXsPg/videos?sort=dd&view=0&shelf_id=0

З повагою,
Секретаріат КЛР