Президентові Украіни

Порошенко П.О.

Головахи Марини Олександрівни

 

Звернення

з нагоди громадського обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» (про цілительство)

Я, громадянка України (член Всеукраїнської громадської організації «Асоціації фахівців з народної і нетрадиційної медицини України»)  Головаха Марина Олександрівна,  проживаю та працюю в місті Києві.  Моя мама та обидві тітки лікарі, я закінчила Київський медичний ліцей, з відзнакою Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, маю кваліфікацію сімейного лікаря та організатора охорони здоров’я. Протягом останніх 15 років активно використовую у своїй практиці методи електропунктурної діагностики за німецьким автором Р.Фолем та інформотерапію за украінським вченим д.б.н. З.Скрипнюком, а також всі основні методи натуропатії. Маю монографію з методу інформодіагностики та інформотерапії, що перекладена польською, та понад 100 наукових статей.

Зараз звертаюсь до Вас, шановний президенте, оскільки МОЗ України, нехтуючи думкою фахової спільноти, пропонує скасувати спеціальний дозвіл на заняття народною медициною (цілительством) шляхом скасування статті 74 Основ законодавства України про охорону здоров’я. Це зробили ті самі люди, що пропонують нібито розвивали лікарські фахові асоціації та відповідно до європейского досвіду передавати їм повноваження.

Зараз Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» знаходиться на громадському обговорені. 

http://moz.gov.ua/article/public-discussions/proekt-zakonu-ukraini-%C2%ABpro-vnesennja-zmin-do-dejakih-zakoniv-ukraini%C2%BB

Коли ми кажемо про цілительство, насамперед ми маємо на увазі травників. І саме на захист травників я хочу сказати слово. Лікування травами, є однією з основ національної ідентичності українців та є традиційним методом всіх народів, що населяють нашу країну. Що може бути більш природньо для землероба, аніж використання дарів своєї землі для свого здоров’я? Травники не тільки допомагають людям, але зберігають культурну спадщину, що дісталась нам з давніх давен від пращурів. Травами лікувались мої предки запорізькі козаки. Сучасна медицина навчилась виділяти і вивчати окремі речовини, проте саме у траві сполуки знаходяться в найбільш гармонійному поєднанні.

За допомогою методів електропунктурної діагностики ми можемо прогнозувати наскільки ефективно діє та чи інша рослина або інші засоби та методи.  За допомогою посіву з чутливістю ми можемо визначити як впливає та чи інша рослина на бактеріальну мікрофлору організму. Але де ми маємо взяти інформацію щодо перевірених століттями впливів тієї чи іншої трави? Саме цілителі, які сумлінно виконують свою роботу, які пройшли навчання щодо основ медичних знань, які пройшли експертизу своїх навичок, можуть нам таку інформацію надати. Надалі ці скарби вивчаються науковими методами і можуть бути сертифіковані як лікарські засоби та є на сьогодні достатньо наукових публікацій, що підтверджують ефективність, якість та безпеку.

Ті люди, що наважились пройти всі кола перевірок, отримати спеціальний дозвіл і своїми діями доводять бажання співпрацювати з лікарями, бути інтегрованими в систему охорони здоровя, вчитись, звертатись по допомогу до професійних лікарів та надавати досвід поколінь своїх предків задля укріплення здоров’ народу України. І саме така і так доволі жорстка система відсіює спекулянтів на біді пацієнтів.

Тож не забувайте другу частину Заповіту Тараса Григоровича Шевченка «чужого навчайтесь, але й свого не цурайтесь!». Аби в перегонах до сучасності не втратити своє коріння, своєю неповагою не обрубати те, що живить наш народ. Рослина – є саме життя. Китайський ієрогліф Чі (життєва інформація) позначається пророслим зернятном рису. Травознавці мають ту мудрість, що тисячі років береже нас від забуття. Німці придумали цілу систему фітонірингу – досконалого вирощування рослин. Американці тоннами продають різноманітні БАДи на основі трав по всьому світові. А ми як бережемо свої методи?

Висока довіра до методів традиційної медицини не буде втрачена, на відміну від довіри до тих, хто її нищить.

Аргументи про недоцільність народної медицини і, зокрема, цілительства, йдуть у розрізі із світовим досвідом, рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, законодавчо урегульованими документами України.

   Ми – народ України і дбаємо про свою здорову державу, про здоров’я нації не тільки фармацевтичними, фізіотерапевтичними, а і натуропатичними засобами, підходами, опираючись на документ ВООЗ «Стратегія розвитку народної медицини на 2014-2023 роки» та світову спільноту.

          Сподіваюсь за Вашу допомогу в цьому питанні – надати розпорядження МОЗ залишити існуючий порядок видачі дозвільних документів для цілителів.

 

07.02.2018                                                   Головаха Марина Олександрівна