Звіт за результатами

Науково-практичної конференції з міжнародною участю

«Актуальні питання комплементарної/альтернативної (народної і нетрадиційної) медицини у підготовці фахівців»,

яка відбулася 13-14 квітня 2019 року у місті Києві та on-line інших містах України і далекому зарубіжжі (Македонія, Німеччина, Палестина, Туреччина)

 

З вітальним словом до учасників наукового заходу звернулась

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ

БАХТЕЄВА ТЕТЯНА ДМИТРІВНА

13 квітня 2019 р.

ШАНОВНІ УЧАСНИКИ

науково-практичної конференції!

Багато років спостерігаю за Вашою прекрасною діяльністю, що спрямована на використання знань народної і нетрадиційної медицини в досягненні гуманної мети – зцілення людей.

Проведення сьогодні міжнародної науково-практичної конференції «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КОМПЛЕМЕНТАРНОЇ МЕДИЦИНИ У ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ» – яскраве підтвердження того, що в усьому світі використовують знання народної і нетрадиційної медицини на благо людства.

Ваша мета – обговорення сучасного стану комплементарної медицини як цілісного медичного спрямування у контексті рекомендацій Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я «Стратегія розвитку народної медицини на 2014-2023 рр.», впровадження найбільш ефективних методів у професійну освіту фахівців на додипломному та післядипломному етапах дуже важлива.

Бажаю учасникам конференції здоров’я і миру, удачі і благополуччя, нових відкриттів і наукових досягнень!

Завжди поруч.

Народний депутат України, Заслужений лікар України, доктор медичних наук Тетяна Бахтеєва, від імені якої ректором ПВНЗ “Київський медичний університет”, доктором медичних наук, професором Івнєвим Борисом Борисовичем була вручена нагорода Гарник Тетяні Петрівні, доктору мед наук, професору.

 

Академия Целостной Медицины 14612 Фалькенсее, Германия

Уважаемая Татьяна Петровна, уважаемые Коллеги, уважаемые участники науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні питання комплементарної/альтернативної (народної і нетрадиційної) медицини у підготовці фахівців».

Поздравляем всех участников Конференции с началом работы. Желаем интерсных, успешных докладов, творческого обмена и сил в продвижении нашего направления по интеграции методов классической, народной и нетрадиционной медицины. Сочетание современных технологий и древних медицинских учений помогают нам по-новому понять и оценить эти знания.

Коллектив нашей Академии всецелостно поддерживает вашу Конференцию и надеется на дальнейшее научное и творческое сотрудничество.

С уважением, президент Академии профессор, д. мед. н. В.А. Цыганов

Фалькенсее, Германия, 13.04.2019

У зверненні до учасників наукового заходу відомі вчені як організатори і модератори наукового заходу Наконечний О. Г., О. В. Поканевич, Б. Б. Івнєв, В. А. Туманов, Т. П. Гарник зробили акцент на відомий вислів Гіппократа: «Лікар лікує, а природа сцілює».

 

Оргкомітет конференції з міжнародною участю «Актуальні питання комплементарної/альтернативної (народної і нетрадиційної) медицини у підготовці фахівців» (далі – Конференція) запросив до участі у роботі наукового заходу як доповідачів та слухачів студентів, лікарів, науково-педагогічних працівників за напрямком – медицина, фармація, біологія та цілителів і всіх, кому не байдужі питання натуральної, комплементарної/альтернативної медицини та освіти у цій царині народної і прадавньої мудрості.

Конференцію завчасно внесено до «Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів, науково-практичних конференцій, наукових семінарів і пленумів, які проводитимуться в 2019 році МОН України» (Свідоцтво № 181 від 02 липня 2018 р.).

Конференція проведена 13 квітня 2019 року з 10.00 до 18.00 на Інтернет платформі Е-tutorium з майданчиків у Києві, Львові, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Одесі, Македонії, Німеччині, Палестині та Стамбулі (Туреччина). Посилання на Інтернет майданчики конференції були завчасно надіслані учасникам. Організатори наукового заходу у зверненні наголосили:

Мета Конференції – обговорення сучасного стану комплементарної медицини (КМ), яку також називають народною та нетрадиційною медициною (НіНМ), як цілісного медичного спрямування, так і окремих методів і практик у контексті рекомендацій Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ):

«Стратегія розвитку народної медицини на 2014-2023 р.р.», впровадження найбільш ефективних методів КМ у професійну освіту фахівців на додипломному та післядипломному етапах.

Важливим є обмін досвідом між країнами і різними регіонами, для чого організатори застосували досвід проведення он-лайн – конференцій за допомогою навчальної платформи.

Найбільший «очний» майданчик для учасників перебував у Стамбулі (Туреччина) та взяли участь лікарі Македонії і Палестини. На зв’язку через навчальну систему E-tutorium були задіяні майданчики в Україні (Києві, Львові, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Одесі) на базі кафедр/установ комплементарної (народної і нетрадиційної) медицини. Доповіді на пленарних засіданнях супроводжувалися субтитрами або за допомогою синхронного перекладу.

У рамках Конференції 14 квітня 2019 р. на окремих майданчиках були проведені очні майстер-класи з різних напрямків НіНМ відповідно до програми.

Конференція була проведена 13-14 квітня 2019 р., м. Київ з 9.00 до 18.00 за адресою: м. Київ, вул. Льва Толстого, 9 – це основний організаційний майданчик.

Організатори наукового заходу побажали всім активної роботи, навчання і професійного зростання у контексті класичної і комплементарної медицини :«Чужому навчайтеся і свого не цурайтеся».

 

Основні теми Конференції, які були розглянуті

учасниками наукового заходу:

 1. Розвиток народної (комплементарної, альтернативної) медицини в Україні, Туреччині та світі у відповідності з основними напрямками, викладеними у «Стратегії ВООЗ по народній медицині на 2014-2023 роки».
 2. Структура НіНМ в Україні, правові та юридичні аспекти. Науково-методичне обґрунтування застосування методів НіНМ у комплексній, превентивної терапії та медичної реабілітації.
 3. Структура НіНМ у Туреччині, правові та юридичні аспекти.
 4. Проблеми якісної освіти фахівців у сфері НіНМ. Інтегрування методів НіНМ у навчальний процес до дипломної та післядипломної освіти, на етапі первинної медичної допомоги охорони здоров’я.
 5. Економічна доцільність ефективності застосування методів НіНМ.
 6. Фармакогнозія і фітотерапія: досвід викладання і застосування в медицині за фахом «Медицина» і «Фармація».
 7. Гомеопатія: досвід викладання і застосування в медицині.
 8. Аюрведа і тибетська медицина: реалії та перспективи.
 9. Інформаційна медицина: досвід викладання і застосування в медицині. Реалії та перспективи.
 10. Інформаційна гігієна в сучасному світі.
 11. Електрозональна, електропунктурна та інформаційна діагностика: досвід викладання і впровадження як скринінг – методу діагностики та контролю ефективності лікування
 12. Біорезонансна терапія: принципи та перспективи.
 13. Питання деонтології та лікарської етики у сфері НіНМ.
 14. Актуальні питання та перспективи громадських організацій – асоціацій.
 15. Школа цілительства. ВООЗ і міжнародний досвід.

НАСТУПНІ НАПРЯМКИ КОМПЛЕМЕНТАРНОЇ МЕДИЦИНИ (альтернативної, народної та нетрадиційної медицини, натуропатії), які були розглянуті на Конференції, та користуються великим попитом як серед пацієнтів, так і лікарів, що застосовують у медичній практиці первинної ланки охорони здоров’я, які вивчаються та мають науково-методичне обґрунтування, керуючись настановами ВООЗ:

 • Фітотерапія, ароматерапія
 • Апітерапія, гірудотерапія
 • Аюрведа. Традиційні системи детоксикації та харчування
 • Інформаційна медицина. Біорезонансна терапія
 • Гомеопатія. Іридодіагностика
 • Масаж, мануальна терапія, остеопатія, краніо-сакральна терапія
 • Акупунктура, рефлексотерапія, су-джок терапія
 • Електропунктурна діагностика
 • Психологічна підтримка фахівців
 • Цілительські практики, законодавча база.

Форми участі у конференції були наступні:

 • Усна доповідь з можливістю презентації в PowerPoint (Туреччина, Стамбул).
 • Усна доповідь через систему он-лайн-конференції E-tutorium (майданчики в Україні: Київ, Львів, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Одеса).
 • Презентація компанії (ролик або міні презентація PowerPoint)
 • Учасник очно
 • Учасник через систему он-лайн-конференції
 • Майстер-клас
 • Публікація тез, статей
 • Заочна участь.

 

Матеріали Конференції  опубліковані на сторінках професійного науково-практичного видання «Фітотерапія. Часопис» відповідно до стандартів і рекомендацій ВАК МОН України до наукових статей, тез.

Матеріали, в яких були порушені принципи біоетики та, які не відповідали зазначеним вище вимогам, не публікувались.

Офіційні мови, якими спілкувалися на конференції були: українська, турецька, англійська, російська

Конференція була організована і проведена на Центральному – основному Майданчику з Інтернет-трансляцією у м. Києві, вул. Льва Толстого, 9, ауд. 20.

Стамбул: 34662 Baglarbasi Kultur Merkezi Üsküdar “Altunizade”.

Всі доповіді згідно регламенту:

 • усна – до 10 хв. (плюс переклад 10 хвилин)
 • презентація компанії, дискусія – до 5 хв.

Сертифікати із зазначенням кількості балів, які враховуються при проходженні атестації лікарів були видані після завершення Конференції та надіслані поштою за адресою, вказаною в анкеті учасника.

Таким чином, матеріали публікацій (тези, статті) надруковані на сторінках професійного науково-практичного видання «Фітотерапія. часопис» № 2, 2019 (29 червня 2019 р.) та вислані поштою.

Регламент проведення конференції 13.04-14.04.19:

09:00-09:55 – Реєстрація учасників у т.ч. он-лайн реєстрація

10:00-10:20 – Вітання учасників, он-лайн трансляція (Україна+Стамбул).

10:20-13:00 – I Пленарне засідання, он-лайн трансляція (Україна+Стамбул).

13:00-14:00 – перерва.

14:00-17:00 – II Пленарне засідання он-лайн трансляція (тільки Україна).

Презентація компаній і технологій (тільки Стамбул)

17:00-18:00 – дискусії, прийняття резолюції, закриття пленарних засідань.

У рамках Конференції 14 квітня з 10.00 до 16.00 на окремих майданчиках були проведені очні майстер-класи з різних напрямків НіНМ.

Тематику майстер-класів указано у програмі.

Технічний супровід забезпечували співробітники кафедри фітотерапії, гомеопатії та біоенергоінформаційної медицини ПВНЗ «Київський медичний університет» в Києві: Матюшко Наталія Миколаївна, Парчамі Сепідех Газає, Козименко Тамара Миколаївна

Інтернет супровід забезпечували: Яблонський Даніель, Дорофєєв Олександр, Петруньок Олександр, Головаха Марина Олександрівна, Стамбул: Івашкін Олександр Вікторович.

Е-mail: phitotherapy.chasopys@gmail.com, info@kmu.edu.ua.

Звіт за результатами роботи Конференції та презентацій можна знайти на сторінках: www.uanm.org.ua та kmu.edu.ua.

 

Конференція проведена за участю та підтримки:

Міністерства освіти і науки України, Національної наукової медичної бібліотеки України, ПВНЗ «Київський медичний університет», ДВНЗ «Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького», Академії наук вищої школи України, Відділення фундаментальних проблем медицини, ВГО «Асоціація фахівців з народної і нетрадиційної медицини України», Дніпровського медичного інституту традиційної і нетрадиційної медицини, ТОВ «Науково-дослідний інститут інформаційної медицини», Україна, Компанії UMED, Туреччина.

Програма науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні питання комплементарної/альтернативної (народної і нетрадиційної) медицини у підготовці фахівців», 13-14 квітня 2019 року (Київ – 2019), була затверджена рішенням Вченої Ради ПВНЗ «Київський медичний університет» (протокол №8 від 26.03.2019 р.) опублікована, інформація доведена до учасників і виконана у повному обсязі згідно плану, який представлено нижче.

Місце проведення Конференції: м. Київ, вул. Льва Толстого, 9

ПВНЗ «Київський медичний університет», ауд. 20

Зупинка метро: площа Льва Толстого.

План проведення конференції:

Засідання 13.04.2019 р.

Реєстрація учасників була проведена, у т.ч. он-лайн              9.00-9.55

Урочисте привітання учасників Конференції

(Україна-Стамбул, Німеччина)                                                  10.00-10.20

І пленарне засідання, он-лайн трансляція

(Україна-Стамбул)                                                                      10.20-13.00

Перерва                                                                                        13.05-14.00

ІІ пленарне засідання он-лайн трансляція

(тільки Україна)                                                                          14.05-17.00

Презентація компаній і технологій Стамбул-Київ

Майстер-класи 14.04.2019                                                          10.00-13.00

Перерва                                                                                        13.05-13.55

Засідання як пленарні, так і майстер-класи

Київ–Стамбул:

«Навчальні методики і практики

комплементарної / альтернативної

медицини у колі фахівців».                                                       14.00-16.55

Заключне пленарне засідання                                                   17.00-17.55

Звіти головуючих (дискусії, обговорення, ухвалення проекту резолюції, вручення сертифікатів)

Закриття Конференції                                                                17.55-18.00

 

Оргкомітет висловлює вдячність усім за підтримку та надану допомогу у проведенні науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні питання комплементарної/альтернативної (народної і нетрадиційної) медицини у підготовці фахівців»:

Біонорика, Німеччина

ESPARMA GmbH, Німеччина

Pharmaceutical Company «World Medicine»

Медичний центр ТОВ «ФІТО–ДАНІМИР»

Ботанічний сад ім. академіка О.В. Фоміна

ННЦ «Інститут біології» Київського національного університету ім. Тараса Шевченка

Астроцентр «Селена»

Центр нетрадиційної медицини «Енергетика», м. Київ

Центр здоров’я Миколи Яковчука, м. Київ

Інформаційне забезпечення:

«Здоров’я і довголіття»

«Фітотерапія. Часопис»

«Зелена планета Земної»

Інтернет-портали

До організаційного комітету увійшли:

Модератори:

Поканевич Олександр Валерійович – президент ПВНЗ «Київський медичний університет», магістр державного управління.

Відьма Аурелія В’ячеславівна – генеральний директор Національної наукової медичної бібліотеки України.

Наконечний Олександр Григорович – д. фізико-матем. н., професор, президент Академії наук вищої школи України.

Івнєв Борис Борисович – д. мед. н., проф. ректор ПВНЗ «Київський медичний університет», академік Академії наук вищої школи України.

Гарник Тетяна Петрівна – д. мед. н., проф., зав. каф. фітотерапії, гомеопатії біоенергоінформаційної медицини ПВНЗ «Київський медичний університет»; головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Народна та нетрадиційна медицина»; президент ВГО «Асоціація фахівців з народної і нетрадиційної медицини України»; експерт комісії з фітопрепаратів та гомеопатичних засобів ДЕЦ МОЗ України; академік Академії наук вищої школи України.

Абрамов Сергій Вікторович – к. мед. н., доц., ректор Дніпровського медичного інституту традиційної і нетрадиційної медицини.

Андріюк Лук’ян Васильович – д. мед. н., проф., зав. каф. реабілітації і нетрадиційних методів лікування ДВНЗ «Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького»; головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації за спеціальністю «Народна та нетрадиційна медицина».

Члени організаційного комітету:

Абрамов Віктор Васильович – д. мед. н., проф., президент Дніпровського медичного інституту традиційної і нетрадиційної медицини (ДМІТНМ)

Туманов Віктор Андрійович – д. мед. н., проф., завідувач кафедри фармакології, клінічної фармакології, патофізіології, почесний ректор ПВНЗ «Київський медичний університет», академік Академії наук вищої школи України

Байбаков Володимир Михайлович – д. мед. н., проф., перший проректор ДМІТНМ

Доан Світлана Іванівна – д. мед. н., проф., проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти ПВНЗ «Київський медичний університет»

Середа Петро Іванович – д. мед. н., проф., зав. кафедри фармацевтичного менеджменту, клінічної фармації, технології ліків ПВНЗ «Київський медичний університет»

Мегедь Володимир Петрович – д. мед. н., проф., проректор з науково-педагогічної, лікувальної і виховної роботи та міжнародних зв’язків ПВНЗ «Київський медичний університет»

Волошин Олександр Іванович – д. мед. н., проф. каф. пропедевтики внутрішніх хвороб ВДНЗ «Буковинський державний медичний університет», м. Чернівці, академік Академії наук вищої школи України

Коваленко Ольга Євгенівна – д. мед. н., проф. каф. сімейної медицини і амбулаторно-поліклінічної допомоги НМАПО ім. П. Л. Шупика; президент ВГО «Українська асоціація рефлексотерапії та медичної акупунктури»

Козименко Тамара Миколаївна – к. мед. н., доц., зав. курсом гомеопатії кафедри фітотерапії, гомеопатії і біоенергоінформаційної медицини ПВНЗ «Київський медичний університет»

Мороз Світлана Михайлівна – д. мед. н., проф. ДМІТНМ

Радиш Ярослав Федорович – д. н. з державн. управл., проф.

Соколовський Сергій Іванович – к. мед. н., доц., проректор з міжнародних зв’язків ДМІТНМ

Скрипнюк Зеновій Дмитрович – д. біол. н., проф. каф. нормальної фізіології, біофізики та медичної біології ПВНЗ «Київський медичний університет»

Чекман Іван Сергійович – д. мед. н., проф., член-кореспондент НАН і НАМН України, науковий консультант ДЕЦ МОЗ України

Шкляр Сергій Петрович – д. мед. н., проф., зав. каф. організації охорони здоров’я, сімейної медицини, народної і нетрадиційної медицини та санології ХМАПО

Івашкін Олександр Вікторович – д. мед. н., проф. головний лікар медичної компанії UMED, Туреччина

Терехов Ерік – голова правління Міжнародної асоціації комплементарної медицини, Латвія

Гокхен Айдогду – голова правління Асоціації комплементарної медицини, Туреччина

Секретаріат оргкомітету:

Козименко Тамара Миколаївна 38050 5811891

Головаха Марина Олександрівна 38050 3518050

Матюшко Наталія Миколаївна +38099 2804848

Парчамі Сепідех Газае 38066 2171321

 

Засідання 13 квітня 2019 року.

9:00–9:55  –  Інтернет-реєстрація учасників Конференції

10:00–10:20  –  Відкриття науково-практичної конференції

Урочисте привітання (інтернет-презентації розміщені на сайтах установ):

 • Бахтеєва Тетяна Дмитрівна – Народний депутат України, член Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України, доктор медичних наук, заслужений лікар України
 • Литвинчук Надія Юхимівна – Державний експерт Апарату Ради Національної безпеки і оборони України
 • Євтушенко В’ячеслав Вікторович – заступник  завідувача  відділу з питань охорони здоров’я Департаменту гуманітарної та соціальної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України
 • Горова Елла Володимирівна – заступник начальника управління

– начальник відділу контролю якості медичної допомоги Управління ліцензування та якості медичної допомоги МОЗ України

 • Наконечний Олександр Григорович – президент Академії наук вищої школи України
 • Поканевич Олександр Валерійович – президент ПВНЗ «Київський медичний університет»
 • Радиш Ярослав Федорович – доктор наук з державного управління, професор
 • Абрамов Сергій Вікторович – ректор ДМІТНМ
 • Гокхен Айдогду – голова правління Асоціації комплементарної медицини, Туреччина
 • Терехов      Ерік   – голова правління Міжнародної асоціації комплементарної медицини, Латвія

 • Івашкін Олександр Вікторович – д. мед. н., проф., керівник медичної компанії UMED, Туреччина
 • Циганов Віктор Анатолійович – доктор медичних наук, професор, Німеччина

10:20–13:00 – на першому пленарному засіданні розглянуті та заслухані наступні доповіді:

Регламент – 10 хв.

Модератори: Івнєв Борис Борисович, Наконечний Олександр Григорович, Гарник Тетяна Петрівна, Абрамов Сергій Вікторович, Андріюк Лук’ян Васильович, Ковальова Ольга Володимирівна.

Секретар: Матюшко Наталія Миколаївна.

 • Гарник Т.П., Поканевич О.В., Євтушенко В.В., Гарник К.В., Петріщева В.О., Парчамі Сепідех Газае, Київ. “Актуальні питання комплементарної/альтернативної (народної і нетрадиційної) медицини у підготовці фахівців в Україні. Реалії сьогодення”
 • Андріюк Л.В., (Львів). “Спелео- та галоаерозольтерапія у лікуванні захворювань легеневої системи”
 • Андріюк Л.В., Грабоус О.В., Мацко Н.В., Магулка І.В., Семенова С.В., Львів. “Додипломна і післядипломна освіта за фахом «Народна та нетрадиційна медицина». Навчально-методичне забезпечення”
 • Антюхов Р.В., (Київ). “Остеопатія, Мануальна терапія. Додипломна і післядипломна освіта в Україні і світі”
 • Пустовойт М.А. “Сучасні погляди на спосіб корекції апаратами інформаційно-енергетичної терапії (АІЕТ) «Святогор»”
 • Горчакова Н.О., Туманов В.А., Чекман І.С., Клименко О.В., Шумейко О.В., (Київ). “Досвід викладання фітотерапії при вивченні фармакології”
 • Глоба О.П., (Київ). Вихованець Б., Трикуш Н. “Комплементарна реабілітологія: сучасні підходи підвищення рівня якості життя”
 • Осипенко Е.Д. “Экология сознания” (Украина-Германия)
 • Чуприков А.П., (Київ). “Особливості коморбідності дитячого аутизму з іншими захворюваннями для підвищення лікувально-реабілітаційної допомоги дітям”.

13:00–14:00 – Перерва

14:05–17:00  –  на другому пленарному засіданні, он-лайн трансляція (Україна-Туреччина) прийняли участь:

Модератори: Івашкін Олександр Вікторович, Поканевич Олександр Валерійович, Горова Елла Володимирівна, Коваленко Ольга Євгенівна, Радиш Ярослав Федорович.

Секретар:    Головаха Марина Олександрівна.

 • Алааддін Окоздоган, (Туреччина). “Розвиток біорезонансних технологій у Туреччині”
 • Івашкін О.В., (Туреччина). “Інноваційні біорезонансні технології у комплексному підході діагностики, лікування. Досвід застосування. Результати”
 • Головаха М.О., Скрипнюк З.Д., (Київ-Стамбул). “Інформаційна медицина – скринінг метод діагностики і лікування”
 • Коваленко О.Є., Коваленко Є.В., (Київ). “Методи рефлексотерапії у первинній ланці охорони здоров’я. Післядипломна освіта”
 • Головчанський О.М., Висоцька О.І., Київ. “Китайська Традиційна медицина: впровадження у сучасну медичну практику в Україні та інших країнах світу через навчально-освітні програми”
 • Анохіна Г.А., (Київ). “Скритий голод людства. Який вихід із ситуації? Нутріціологія – післядипломна освіта”
 • Козименко Т.М., (Київ). “Гомеопатична освіта в Україні і за кордоном”
 • Горова Е. В., (Київ). “Народна і нетрадиційна медицина у первинній ланці охорони здоров’я – можливості і перспективи сьогодення”
 • Абрамов В.В., Абрамов С.В., Соколовський С.І., (Дніпро). “Сучасний погляд на проблемні питання комплементарної/альтернативної (народної і нетрадиційної медицини) при підготовці майбутніх спеціалістів. Міжнародна співпраця”
 • Ковальова О.В., Маляренко Ю.О., Ковальова А.В., (Запоріжжя). “Інноваційні технології у реабілітації постраждалих в антитерористичній операції”
 • Маляренко Ю.О., Волков А.Д., Ковальова А.В., (Запоріжжя). “Методика відновлення хребта за системою EUROSPINE”
 • Пущина І.В., Маляренко Ю.А., Ковальова А.А., Ковальова О.В., (Запоріжжя). “Інноваційні технології викладання у технічному університеті”
 • Волков А.Д., Ковальова А.В., Ковальова О.В., Кошля О.В., (Запоріжжя). “Використання системи SanoRollerу комплексному лікуванні спортивної травми”
 • Жукова Л.П., Войтенко А.В., (Київ). “Сучасний погляд на народну і нетрадиційну медицини в Україні і світі”
 • Котляров Ю.Д., (Дніпро). “Методи традиційної китайської медицини (фітотерапії) у лікуванні хронічних захворювань. Випадок із практики”
 • Возіян С.Г., (Ізмаїл). “Застосування методів фізіотерапії при захворюваннях опірно-рухового апарату і внутрішніх органів”
 • Газін І.Г., Газін І.В., (Ізмаїл). “Застосування методів народної медицини у комплексному оздоровленні людини”
 • Таран Г.І., Сидоренко С.В., Волошин С.Є., Бовшик К.О., (Дніпро). “Мануальна терапія, як основа лікування пологової травми хребта і реабілітації у дітей з ДЦП”
 • Волошина Н.М., Волошина Д.С., Щегольов Л.Д., (Київ). “Профілактика стоматологічних захворювань слизової оболонки порожнини рота з використанням ірису аїрового”

Учасники Турции были представлены следующей тематикой Конференции: Турция, г. Стамбул 13.04.2019, 14:00 – 21:00 Место проведения: Алтунизаде, Баларбаши Культурный центр.

13:00-14:00 Регистрация

14:00-14:15 Начало. Выступление ведучих

14:15-14:30 Алааддин Окоздоган, Турция: “Развитие биорезонансных технологий в Республике Турция”

14:30-14:45 Ивашкин А.В., Украина, Киев/Турция, Стамбул: “Биорезонансные технологии. Опыт применения. Результаты”

14:45-15:00 Головаха А.М., Украина, Киев. “Информационная медицина. Опыт преподавания и применения. Реалии и перспективы”

15:00-15:15 Сулима А.П., Украина, Киев. “Паразитарные отягощения, зашлакованность как основные причины заболеваний”

15:15-16:00 Ивашкин А.В., Украина, Киев/Турция, Стамбул. “Факторы здоровья. Биорезонансные технологии в диагностике функциональных отклонений и заболеваний”

16:00-16:15 Перерыв

16:15-17:00 Ивашкин А.В., Украина, Киев/Турция, Стамбул. “Биорезонансные технологии для профилактики, оздоровления и лечения. Пассивная и активная биорезонансная терапия. Опыт применения”

17:00-17:15 Лотфи Н., Єгипет. “Биорезонансные технологии в спорте, косметологии, оздоровлении”

17:15-17:30 Солнечная Е., Украина, Киев. «Чакральная диагностика.Мандалы для гармонизации и защиты».

17:30-17:45 Артёменко А., Украина-Турция. “Биорезонансные технологии в ветеринари”

ПРОГРАММА КОНФЕРЕНЦИИ: «ИННОВАЦИОННЫЕ ТЕХНОЛОГИИ ДЛЯ ЗДОРОВЬЯ, ОМОЛОЖЕНИЯ, ДОЛГОЛЕТИЯ»:

17:45-18:00       Копбаев С., Болгария. “Научно-производственное предприятие «Ольвия Нова». Перспективы развития”

18:00-18:15 ПЕРЕРЫВ

18:15-18:30 Балат И., Турция/Стамбул. “Аквамедицина. Вода – источник жизни на земле”

18:30-18:45 Копбаева Г., Болгария. “Нанотехнологии. Клеточное питание”

18:45-19:00 Перцева В., Украина. “Фитотерапия в косметологии и в омоложении”

19:00-19:15 Торек, Турция, Стамбул. “Все о целебных свойствах кофе”

19:15-19:30 Мищенко Ю., Украина, Киев. “Медицинский оздоровительный туризм. Перспективы развития”

19:30 – 19:45 Вручение сертификатов участниКМ конференции

19:45 – 20:00 Лотерея

20:00 – 21:00 Вечерняя программа. Выступление легенды , дивы певицы Силвии Кацаровой. Болгария. Турция

21:00 Окончание конференции.

 

Таким чином, науковий захід проходив дистанційно, наближений був до всіх зацікавлених. Науковці прийшли до кожного: у Ваш дім, на Ваше робоче місце, до студента, а також – молодого і зрілого фахівця!

 

Засідання 14.04.2019  

Презентація майстер-класів та доповідей проходила на майданчиках:

м. Київ:                

вул. Льва Толстого, 9, зупинка метро площа Льва Толстого

ПВНЗ «Київський медичний університет», ауд. 20

м. Запоріжжя:      

вул. Жуковського, буд. 64, 1-й корп. 3-й поверх, ауд. (69063)320

Ковальова Ольга Володимирівна (+38050 4536458)

м. Одеса:              

вул. Сахарова, буд. 1б, 2-й поверх, ауд. Медичного центру Янко-Медіком

Рибко Андрій Васильович (+38095 2828705)

м. Дніпро:           

вул. Тітова, 10, ауд.

Соколовський Сергій Іванович (+38097 3900958)

м. Львів:               

просп. Червоної Калини, буд. 68, 4 міська клініка (7-й поверх), ауд. каф.

Мацко Наталія Василівна (+38067 7132758)

м. Харків:                             

Пустовойт Михайло Афанасійович (+38050 7291391)

Презентація компаній і технологій – міжнародний досвід та обмін інформацією відбулося у м. Стамбул: 34662 Baglarbasi Kultur Merkezi Üsküdar “Altunizade”

Модератори: Івашкін Олександр Вікторович, Вайбер +38050 3306631, Головаха Марина Олександрівна, Вайбер +38050 3518050

14.04.2019            Майстер-класи.

Відповідно до регламенту – 40 хв.

Модератори: Дмитрієва Алла Володимирівна, Лаврінчук Ірина Олександрівна, Мельник Олександр Йосипович, Шитіков Тимофій Олександрович.

Секретар: Демидова Олена Якимівна.

Проведено за адресою вул. Льва Толстого, 9, каб. 20 та на майданчиках у містах, зареєстрованих за окремою додатковою програмою:

 • Варламов Д.О. Апітерапія при захворюваннях хребта, розсіяному склерозі. Гірудотерапія при гіпертонічній хворобі
 • Дмитрієва А.В., Мацишин В.С., Яременко К., Михальчук Л.А., Леуська О.П., Лаврінчук І.О. Спектр можливостей Аюрведи у профілактиці і лікуванні хронічних захворювань

13:00–13:45           Перерва

 • Шитіков Т.О. Алгоритм експрес-діагностики і терапії віддалених наслідків контузійних травм методами комплементарної/альтернативної (народної і нетрадиційної) медицини
 • Яковчук М.С. Птоз органів. Причини, наслідки, лікування
 • Мацишин В.С. Особливості застосування методик Аюрведи у практиці невропатолога: безсоння, синдром хронічної втоми, синдром шейно-комірцевої дисфункції.
 • Пленова Т.Н. ПрименениеWIADAP – технологии в комплексных профилактически-оздоровительных программах.

На заключному пленарному засіданні обговорені доповіді, проведені надані дискусії. Відповідно до звіту модераторів.

17:00–17:45           Регламент доповідей – 5 хв.

Була проведена нарада учасників і правління ВГО «Асоціація фахівців з народної і нетрадиційної медицини України» – онлайн модераторами: Андріюком Лук’яном Васильовичем, Абрамовим Сергієм Вікторовичем, Доан Світланою Іванівною, Гарник Тетяною Петрівною, Івашкіним Олександром Вікторовичем, Ковальовою Ольгою Володимирівною, Шклярем Сергієм Петровичем, Янко Сергієм Всеволодовичем.

Секретар: Головаха Марина Олександрівна.

Учасники Конференції взяли участь у дискусії та обговорили резолюцію і ухвалили. Були вручені сертифікати, посвідчення.

Закриття Конференції відбулося також у режимі оn-line.

 

РЕЗОЛЮЦІЯ

Конференції з міжнародною участю «Актуальні питання комплементарної/альтернативної (народної і нетрадиційної) медицини у підготовці фахівців», 13-14 квітня 2019 р.

 

Останнім часом Всеукраїнська громадська організація «Асоціація фахівців з народної і нетрадиційної медицини України» (далі – Асоціація) та співорганізатори наукових заходів приділяли особливу увагу професійному навчанню і перепідготовці фахівців з комплементарної/альтернативної (народної і нетрадиційної) медицини (далі – КМ), яким присвячена тематика Конференції. Доробок науковців різних куточків України та світу представлений у доповідях пленарних засідань, майстер-класах, дискусіях.

13-14 квітня 2019 року в м. Києві, за адресою вул. Льва Толстого, 9, аудиторія 20, відбулася Конференція з міжнародною участю «Актуальні питання комплементарної/альтернативної (народної і нетрадиційної) медицини у підготовці фахівців», у якій взяли участь фахівці КМ, первинної ланки охорони здоров’я, науковці, викладачі вищих навчальних медичних закладів, практичні лікарі, психологи, молоді вчені, а також науковці інших вищих навчальних закладів України, ближнього і далекого зарубіжжя.

Науковці і фахівці у галузі КМ на майданчиках у Києві, Львові, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі, Одесі, Ізмаїлі, Німеччині, Туреччині, Македонії, Палестині підготували свої наробки і представили шляхом використання онлайн-технологій (навчальна он-лайн платформа e-tutorium). Адреси площадок в Україні були представлені у містах:

Київ – вул. Льва Толстого, буд. 9, аудиторія 20

Львів – проспект Червоної Калини, буд. 68, 4 міська клініка, 7-й поверх, аудиторія кафедри;

Дніпро – вул. Тітова, буд. 10, аудиторія.

Харків – кафедра сімейної медицини ХМАПО.

Запоріжжя – вул. Жуковського, буд. 64, 1-й корпус, третій поверх, аудиторія 320;

Одеса – вул. Сахарова, буд. 1б, 2-й поверх медичний центр Янко-Медіком.

Міжнародна участь представлена майданчиках у Стамбулі (на базі T.C. Üsküdar Belediye Başkanliği Altunizade Kültür/İstanbul, Türkiye), а також слухачами з Македонії, Німеччини, Палестини.

Були розглянуті всі аспекти і проблемні питання підготовки фахівців з КМ (НіНМ) від навчальних програм, методичного забезпечення до технічних засобів, міжнародного досвіду для різних напрямкв і народної і нетрадиційної медицини, зокрема фітотерапії, гомеопатії, рефлексотерапії, китайської традиційної медицини, інформаційній медицині, біорезонансних технологій, нутріціології.

Представлені наукові напрацювання у галузі КМ Національною науковою медичною бібліотекою, доповіді та практичні майстер-класи щодо ефективності методів апітерапії, гірудотерапії та аюрведи при різних захворюваннях.

Обговорені питання методології технічного забезпечення різних методів КМ (НіНМ).

Обговорені питання якості додипломної та післядипломної освіти фахівців, методів контролю рівня знань;

У зв’язку з цим, учасники науково-практичної Конференції з міжнародною участю «Актуальні питання комплементарної/альтернативної (народної і нетрадиційної) медицини у підготовці фахівців» пропонують:

 1. Впроваджувати методи КМ (народної і нетрадиційної медицини) в усі ланки охорони здоров’я.
 2. Навчальні наробки, програми, методичне забезпечення систематизувати та надати інформацію більш доступною через розміщення на електронних носіях (сайтах) ВМНЗ.
 3. Поінформувати фахівців щодо наявних навчальних курсів, семінарів, циклів підвищення кваліфікації, методичних посібників, у тому числі через сайт і місцеві осередки НіНМ.
 4. Активізувати діяльність місцевих осередків ВГО «Асоціація фахівців з НіНМ України» для швидкого поширення актуальної інформації та міждисциплінарного обміну досвідом.
 5. Продовжити подальшу організацію он-лайн засобів комунікації фахівців НіНМ.
 6. Надалі активно розширювати міжнародне співробітництво ВГО«Асоціація фахівців з народної та нетрадиційної медицини України», кафедр, установ та вищих навчальних закладів.
 7. Залучити якомога більше фахівців з НіНМ до поширення інформації щодо позитивного впливу методів НіНМ на принципах доказової медицини, а також позитивного міжнародного досвіду, керуючись рекомендаціями і настановами ВООЗ, у засобах масової інформації.
 8. Активізувати участь у наукових заходах членів ВГО “Асоціація фахівців з народної та нетрадиційної медицини України” (далі – Асоціація). Звернути увагу на своєчасні організаційні внески членів Асоціації у відповідності до статуту Асоціації.

Обговорено та прийнято на заключному пленарному засіданні Конференції з міжнародною участю «Актуальні питання комплементарної/альтернативної (народної і нетрадиційної) медицини у підготовці фахівців» 14 квітня 2019 р. одноголосно, що підтверджено організаторами наукового заходу:

Генеральний директор Національної наукової медичної бібліотеки України

А.В. Відьма

Президент Академії наук вищої школи України д. фізико-матем. н., професор, О.Г. Наконечний
Ректор ПВНЗ «Київський медичний університет» (заступник голови); д. мед. н., проф. Б.Б. Івнєв
Президент ВГО «Асоціація фахівців з народної і нетрадиційної медицини України»; експерт комісії з фітопрепаратів та гомеопатичних засобів ДЕЦ МОЗ України, зав. каф. фітотерапії, гомеопатії біоенергоінформаційної медицини ПВНЗ «Київський медичний університет»; головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Народна та нетрадиційна медицина» (2012-2017 р.); академік Академії наук вищої школи України; д. мед. н., професор Т.П. Гарник
Ректор Дніпровського медичного інституту традиційної і нетрадиційної медицини к. мед. н., доц. С.В. Абрамов
Зав. каф. реабілітації і нетрадиційних методів лікування ДВНЗ «Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького»; головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації за спеціальністю «Народна та нетрадиційна медицина»; д. мед. н., професор Л.В. Андріюк

 

Адреса для подальшого спілкування:

ПВНЗ «Київський медичний університет»

тел. +38(050) 353-03-26.

e-mail: phitotherapy.chasopys@gmail.com, info@kmu.edu.ua,

сайти: www.uanm.org.ua, www.kmu.edu.ua

 

Фото з майстер-класу:

“Спектр можливостей Аюрведи в профілактиці і лікуванні хронічних захворювань” 14 квітня 2019 року, Київ, Україна.