Інформую Вас про те, що 9 серпня 2019 р., у день Святого великомученика Пантелеймона, якого в Україні вшановують як символ зцілення і милосердя, у м. Києві третій рік поспіль відбулися традиційні урочистості з нагоди відзначення найкращих українських та зарубіжних медиків.

Процес відбору кандидатів складався з декількох етапів. Так, на першому етапі регіональними радами Відзнаки було проведено конкурсний відбір, результатом якого стало визначення регіональних переможців у кожній області України. Після цього, Національна експертна комісія (яка складається з голів регіональних рад) серед усіх кандидатів, які були подані до Виконавчого комітету Відзнаки, шляхом таємного голосування обрала по чотири кандидати з кожної з п’яти номінацій на Орден та трьох номінацій на Медаль. Поважна рада серед цих кандидатів обрала переможців в кожній номінації, які були нагороджені на Урочистій церемонії у Національній філармонії України.   

Найкращим лікарем у 2019 році обрано завідувача ортопедо-травматичним відділенням Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І.Мечникова Жердева Івана Івановича.

   Перемогу в номінації «Найкращий медичний працівник» розділили  Кодола Валентина Феодосіївна, медична сестра для надання соціальної допомоги ТМО «Психіатрія» (м. Київ), та Моргун Інна Василівна, операційна медична сестра абдомінальної та невідкладної хірургії та колопроктології Військово-медичного клінічного центру Південного регіону.

 

    Новатором охорони здоров’я став головний лікар, завідувач відділом кісткової онкології ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка НАМН України» Вирва Олег Євгенович.

     Переможцем у номінації «За досягнення у міжнародному співробітництві в охороні здоров’я» став професор Тронько Микола Дмитрович, директор ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка НАМН України».

     У номінації «Взірець служіння суспільству» переміг лікар терапевт, завідувач відділення паліативно-хоспісної допомоги Лебединської центральної районної лікарні Костюк Сергій Іванович.

        Кожен переможець отримав Орден Святого Пантелеймона та грошову нагороду у розмірі 50 тис. грн.

       Медаль Святого Пантелеймона та грошову нагороду у розмірі 10 тис. грн отримали:

        Гудз Олексій Іванович, асистент кафедри хірургії ННІ післядипломної освіти ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет» (номінація «За лікарське мистецтво»);

         Гальчин Оксана Володимирівна, сестра медична терапевтичного відділення №2 Волинського обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання (номінація «За турботу і ласку до хворого»);

         Савосько Сергій Іванович, доцент кафедри гістології та ембріології Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця (номінація «За наукові розробки в медицині»).

     Крім того, цього року започаткована окрема номінація для іноземців «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України», в якій перемогу та, відповідно, Орден Святого Пантелеймона отримали: Новік Вільям – дитячий кардіохірург, засновник та виконавчий директор МБО «William Novick Global Cardiac Alliance», професор хірургії University of  Tennessee Health Sciences Center (м. Мемфіс, США), та Барг Войцех, професор кафедри фізіології та практикуючий лікар у галузі пульмонології та алергології Вроцлавського медичного університету, організатор Пульмонологічних шкіл на базі Тернопільського національного медичного університету.

     

ФОТО

ВІДЕО